Star FM - TOP Header
Clarfon - testare martie 2026
Clarfon - oferta martie 2026
Acasă Social 10 şoferi au devenit pietoni

10 şoferi au devenit pietoni

Weekend-ul acesta mai mulţi soferi din judeţul nostru au rămas fără carnet.
Fiind weekend-ul de Rusalii şi stiind că lumea se cinsteşte cu câte un pahar, apoi urcă la volan, poliţiştii rutieri au organizat sâmbătă în tot judeţul între orele 20.00 – 23.00, o amplă acțiune în scopul combaterii consumului de alcool de către conducătorii auto.

În timpul acțiunii, la care au participat 33 polițiști, au fost reținute 10 permise de conducere și a fost retras un certificat de inmatriculare. Din cele 10 permise reținute, 9 au fost pentru consum de alcool.

Victoria Federal IFN
Florian Shaorma
La doi pasi
Amanet King Onix
Monumente funerare
UPRUC-CTR
UID Fagaras
seminar
Mobila SH
Taboo
Sumi Agro - Trika Expert
Reno Depo
Competente digitale

Polițiștii au întocmit 5 dosare penale, dintre care 2 pentru consum de alcool, unul pentru conducere cu permisul suspendat, unul pentru conducerea unui autovehicul neînmatriculat și unul pentru conducere fără permis.


Apreciază
Distribuie

Alte subiecte

Publicitate

La doi pasi
Sumi Agro - Trika Expert
Amanet King Onix
Monumente funerare
Victoria Federal IFN
Florian Shaorma
UID Fagaras
Reno Depo
seminar
Mobila SH
Competente digitale
UPRUC-CTR
Taboo

Bună Ziua Făgăraș
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.