Star FM - TOP Header
Clarfon - decembrie
Clarfon
Acasă Social Câte dosare au trecut prin mâinile unui judecător

Câte dosare au trecut prin mâinile unui judecător

Peste 6.000 de cauze au trecut prin mâinile judecătorilor de la Făgăraş în anul ce tocmai s-a încheiat. Mai precis, aceştia au trebuit să caute şi să împartă dreptatea într-un număr de 6.151 de dosare.

Cele mai multe dintre ele nu au intrat nesoluţionate în noul an calendaristic. 5.988 de litigii au primit soluţii în faţa primei instanţe de la Făgăraş.

La Judecătorie îşi desfăşoară activitatea 9 magistraţi. Presupunând că fiecăruia i-ar reveni un număr egal de dosare, ar însemna că un singur om a trebuit să se pronunţe în 683 de procese.

Reno Depo
Monumente funerare
UID Fagaras
Stand-up Diplomacy Tour
La doi pasi
Amanet King Onix
Victoria Federal IFN
Florian Shaorma
judecator Cristina Musinoi
judecator Cristina Musinoi

Ponderea cea mare au avut-o dosarele civile, respectiv 1.314 cauze pe stoc din anul precedent şi alte 5.778 de cauze nou înregistrate. Spre comparaţie, dosarele penale au fost în număr de 127 pe stoc şi 373 înregistrate pe parcursul anului, după cum a declarat judecătorul Cristina Muşinoi, purtătoarea de cuvânt a instanţei făgărăşene.

Alte date statistice furnizate de purtătorul de cuvânt al instituţiei puteţi afla din ziarul ,,Bună Ziua Făgăraş” de marţea viitoare.
(Cristina Cornilă)


Apreciază
Distribuie

Alte subiecte

Publicitate

Stand-up Diplomacy Tour
Reno Depo
Florian Shaorma
Monumente funerare
Victoria Federal IFN
Amanet King Onix
UID Fagaras
La doi pasi

Bună Ziua Făgăraș
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.