Clarfon
Star FM - TOP Header
Acasă Social Pericol de avalanşă în munţi

Pericol de avalanşă în munţi

Salvamontiştii atenţionează turiştii să stea departe de munte în aceste zile. Ninsoarea abundentă care a căzut în ultimele zile şi temperaturile ridicate favorizează producerea de avalanşe.

Salvamontiştii spun că riscul este maxim în masivele Făgăraş, Bucegi şi în zona Carpaţilor de Curbură, unde stratul de zapadă nou depus este consistent şi măsoară 40-50 de centimetri.

Victoria Federal IFN
Demgy - reglor, muncitor necalificat
Amanet King Onix
Body Spa
Monumente funerare
Florian Shaorma
Reno Depo
Mobila SH

Aceştia îi avertizează pe turişti să fie foarte atenţi şi să nu se îndepărteze de cabane. Ei sunt sfătuiţi să urce doar cu telecabina la munte, să se echipeze corespunzător şi să nu practice sporturile de iarnă în perioada cât se menţine avertizarea.


Distribuie

Alte subiecte

Publicitate

Victoria Federal IFN
Demgy - reglor, muncitor necalificat
Florian Shaorma
Reno Depo
Amanet King Onix
Mobila SH
Monumente funerare
Body Spa

Bună Ziua Făgăraș
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.