Handbal Masculin: CSM Făgăraş – “U” Cluj 26 – 22 (11 – 9)

Handbaliştii făgărăşeni continuă seria victoriilor în dorința de a accede în Liga Națională a României.

Duminică, 14 februarie 2916, CSM Făgăraş a învins Universitatea Cluj-Napoca cu 26-22 (11- 9) după un meci aprig disputat.

Chiar dacă în primele minute ale partidei clujenii au controlat jocul şi au condus timp de câteva minute, elevii profesorului Dumitru Opriş au revenit şi au pus stăpânire pe meci.

Portarul Şuteică a avut o contribuție importantă în economia partidei. El a reuşit câteva parade în momente decisive, când clujenii păreau că pun în pericol rezultatul de pe tabela de marcaj.

Cei mai buni marcatori pentru CSM Făgăraş au fost Frățilă şi Arsene, ambii marcând câte 7 goluri.

Făgărăşenii conduc în clasament cu 35 de puncte şi sunt urmați de echipele din Satu Mare, Craiova, Baia Mare şi Cluj.