Clarfon - reducere mai 2026
Star FM - TOP Header
Clarfon - oferta mai 2025
Acasă Social Făgărașul devine șantier, iar traficul va fi deviat

Făgărașul devine șantier, iar traficul va fi deviat

Făgărașul devine șantier, începând de săptămâna viitoare.

Mai multe străzi vor fi modernizate complet, iar traficul rutier va fi deviat pe durata lucrărilor.

Licitația proiectului câștigat prin PNDL în anul 2014 s-a încheiat. Contractul în valoare de 14 milioane de lei a fost atribuit firmei Consal din Brașov.

Taboo
La doi pasi
Victoria Federal IFN
Mobila SH
Reno Depo
Sumi Agro - Mospilan
Monumente funerare
Florian Shaorma
Amanet King Onix

Circulația va fi deviată, astfel ca șoferii să nu aibă neplăceri, iar restricțiile vor fi anunțate din timp de Primăria Făgăraș.

„Vom începe, în primă fază, strada Crinului, strada Negoiu, Șoș. Hurezului, Șos. Combinatului și intrăm în cartierul Combinat. Vom anunța graficul de lucrări și străzile care se vor închide pentru devierea circulației. Îl vom publica pe site-ul primăriei și îl vom transmite presei”, ne-a declarat primarul Gheorghe Sucaciu.


Apreciază
Distribuie

Alte subiecte

Publicitate

Sumi Agro - Mospilan
Victoria Federal IFN
Florian Shaorma
Monumente funerare
La doi pasi
Reno Depo
Amanet King Onix
Taboo
Mobila SH

Bună Ziua Făgăraș
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.