Star FM - TOP Header
Clarfon
Clarfon - noiembrie
Acasă Social PROIECT: Amenzi de 6.000 de lei pentru cei care aruncă gunoaie pe drumurile publice
, ,

PROIECT: Amenzi de 6.000 de lei pentru cei care aruncă gunoaie pe drumurile publice

Guvernul propune amendarea persoanelor care aruncă şi depozitează gunoaie pe drumurile publice cu sume între 2.000 și 6.000 lei.

Luni, 20 ianuarie, a fost lansat spre dezbatere publică un proiect de ordonanţă în acest sens, potrivit zfcorporate.ro.

Proiectul prevede că aruncarea şi depozitarea gunoaielor în zona de siguranţă a drumurilor şi podurilor, în locurile de parcare, oprire şi staţionare constituie contravenţii, dacă nu sunt infracţiuni potrivit legii penale, şi se sancţionează cu amendă de la 2.000 lei la 6.000 lei, indiferent dacă e vorba de persoane fizice sau juridice.

Data limită pentru primirea de propuneri sau observaţii pentru acest proiect de ordonanţă este 30 ianuarie 2020, conform aceleiași surse.

UID Fagaras
Reno Depo
Florian Shaorma
Amanet King Onix
Victoria Federal IFN
Monumente funerare
La doi pasi

Pentru a intra în vigoare, proiectul trebuie să fie adoptat de Guvern şi, ulterior, publicat în Monitorul Oficial.

 

foto: citynews.ro


Apreciază
Distribuie

Alte subiecte

Publicitate

Reno Depo
Victoria Federal IFN
Florian Shaorma
Monumente funerare
Amanet King Onix
La doi pasi
UID Fagaras

Bună Ziua Făgăraș
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.