Clarfon - testare februarie 2026
Star FM - TOP Header
Clarfon - oferta februarie 2026
Acasă Social 5 cai loviți mortal de tren, la Vlădeni
, , ,

5 cai loviți mortal de tren, la Vlădeni

Trenul Interregio 1528 Sibiu-București a lovit mai mulți cai între localitățile  Vlădeni și Dumbrăvița. Accidentul a avut loc în dimineața de vineri, 24 ianuarie, în jurul orei 08:30.

La fața locului au fost trimise o autospecială cu apă și spumă și un echipaj  SMURD.

„Din spusele mecanicului, în tren erau peste 100 de călători. S-a înlocuit locomotiva și garnitura de tren și-a reluat traseul.

Din păcate, cei 5 cai loviți de tren au murit”, a declarat Ciprian Sfreja, purtătorul de cuvânt al ISU Brașov

Competente digitale
Rahe Invest
Mobila SH
La doi pasi
Amanet King Onix
Monumente funerare
Victoria Federal IFN
Reno Depo
UID Fagaras
Florian Shaorma

 

 

foto: ISU Brașov


Apreciază
Distribuie

Alte subiecte

Publicitate

Monumente funerare
La doi pasi
Rahe Invest
Victoria Federal IFN
UID Fagaras
Florian Shaorma
Amanet King Onix
Mobila SH
Reno Depo
Competente digitale

Bună Ziua Făgăraș
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.