Clarfon - oferta februarie 2026
Star FM - TOP Header
Clarfon - testare februarie 2026
Acasă Știrea zilei Acoperișul unei case părăsite s-a prăbușit peste 3 persoane, lângă Agnita. Un tânăr a murit
,

Acoperișul unei case părăsite s-a prăbușit peste 3 persoane, lângă Agnita. Un tânăr a murit

Trei persoane care făceau curat într-o casă părăsită din judeţul Sibiu au fost surprinse, joi, de prăbuşirea acoperişului. Un tânăr de 20 de ani a murit, iar un bărbat de 41 de ani are o fractură la picior, transmite News.ro.

„Pompierii Staţiei Agnita intervin de urgenţă la ieşirea din localitatea Apoş la o casă părăsită, unde s-a prăbuşit acoperişul. La faţa locului au fost mobilizate două echipaje SMURD dintre care unul cu medic, două autospeciale de stingere cu modul de descarcerare şi una de primă intervenţie”, a transmis, joi, ISU Sibiu.

Sursa citată a precizat că trei persoane se aflau în interiorul casei în momentul prăbuşirii acoperişului.

„Din nefericire un bărbat de aproximativ 20 de ani a suferit leziuni incompatibile cu viaţa, medicul declarând decesul acestuia. Un alt bărbat în vârstă de 41 de ani a suferit o fractură la picior, acesta fiind preluat de echipajul SMURD, urmând a fi transportat la spital. Cea de-a treia persoană nu are nevoie de îngrijiri medicale”, a mai transmis ISU Sibiu.

Cele trei persoane făceau curat în casa respectivă în momentul în care acoperişul s-a prăbuşit.


Apreciază
Distribuie

Alte subiecte

Publicitate

Florian Shaorma
Mobila SH
Rahe Invest
UID Fagaras
Victoria Federal IFN
Amanet King Onix
La doi pasi
Competente digitale
Reno Depo
Monumente funerare

Bună Ziua Făgăraș
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.