Clarfon
Star FM - TOP Header
Clarfon - decembrie
Acasă Politic Johannis vrea capitală regională la Sibiu

Johannis vrea capitală regională la Sibiu

Primarul Sibiului, Kalus Johannis, a declarat ca unul din motivele pentru care a intrat in PNL  a fost ca Sibiul sa devina capitala de regiune. El a spus că va face tot ce poate in acest sens, desi functia pe care o are in partid nu garanteaza realizarea dezideratului.

Klaus Iohannis a fost intrebat intr-o conferinta de presa, daca aducerea capitalei regionale la Sibiu a fost unul dintre motivele pentru care a intrat in Partidul Naţional Liberal. Acesta a răspuns afirmativ, dar a a adaugat ca ,,nu este nicio garantie” ca Sibiul va deveni capitala de regiune.

Rahe Invest
Amanet King Onix
Targ de brazi
UID Fagaras
Victoria Federal IFN
Florian Shaorma
La doi pasi
Monumente funerare
Benzinariile Recea si Soars - Craciun 2025
Reno Depo
Mobila SH

Potrivit edilului, impartirea in regiuni si denumirea regiunilor nu au fost definitivate. Primarul a intrat in PNL in urma cu opt zile, manifestandu-si speranta ca sibienii vor intelege ca miscarea pe care a facut-o a fost ,,pentru Sibiu, si nu impotriva Sibiului.”


Apreciază
Distribuie

Alte subiecte

Publicitate

Victoria Federal IFN
Benzinariile Recea si Soars - Craciun 2025
Reno Depo
La doi pasi
Mobila SH
UID Fagaras
Florian Shaorma
Targ de brazi
Monumente funerare
Rahe Invest
Amanet King Onix

Bună Ziua Făgăraș
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.