Star FM - TOP Header
Clarfon - noiembrie
Clarfon
Acasă Social A murit în timp ce planta molid

A murit în timp ce planta molid

Un angajat al Ocolului Silvic „Pădurile Şincii” a murit în timp ce planta puieţi de molid. Anton B. era angajat ca şi muncitor necalificat al ocolului silvic şi avea 54 de ani. Era originar din judeţul Vrancea.

Bărbatul se afla la muncă în ziua de 15 aprilie, planta împreună cu alţi colegi puieţi de molid pe Valea Strâmbei, în zona cunoscută de localnici sub denumirea de „Sărături”. În timp ce îşi făcea treaba i s-a făcut rău şi a murit.

Poliţiştii şi reprezentanţii de la Inspectoratul Teritorial de Muncă au constatat că bărbatul nu prezenta pe corp sau pe faţă urme de violenţă şi nu au existat suspiciuni cu privire la o altă posibilă cauză a morţii.

La doi pasi
Monumente funerare
UID Fagaras
Amanet King Onix
Reno Depo
Florian Shaorma
Victoria Federal IFN

Ulterior, după autopsie, s-a constatat că angajatul suferise un atac cerebral la serviciu.

(Cristina Cornilă)


Apreciază
Distribuie

Alte subiecte

Publicitate

Amanet King Onix
Victoria Federal IFN
Monumente funerare
Florian Shaorma
UID Fagaras
La doi pasi
Reno Depo

Bună Ziua Făgăraș
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.