A treia victorie consecutivă pentru grupa Juniorilor E

Echipa Juniorilor E a Clubului Civitas Făgăraş, anternată de Bogdan Dragoş, a mai bifat o victorie. Elevii lui Dragoş au jucat acasă cu Unirea Tărlungeni, un joc la finalul căruia, după multe ocazii la poartă, scorul de pe tabela de marcaj era de 5-2 (3-0 la pauză).

Micii sportivi vin după alte două victorii în campionat. În prima etapă i-au măcelărit acasă pe cei de la Vulcan, cu un categoric 8-1. În a doua etapă, disputată în deplasare cu CSS Braşovia, au învins cu 2-1. În a treia săptămână nu s-au dezminţit şi au mai înregistrat o victorie împotriva Unirii Tărlungeni.

După trei partide şi trei etape, juniorii grupei E înregistrează un golaveraj de 15-4 (15 goluri marcate, doar 4 primite).

,,În ultima partidă, marcatorii au fost George Avram – 3 goluri, jucător cu un an mai mic decât limita de vârstă, şi Darius Bercea – 2 goluri. De asemenea s-a remarcat printr-o evoluţie bună şi portarul Andrei Ciolacu. La pauză au avut loc mai multe schimbări, astfel încât să joace toţi copiii în timpul partidei. Următorul meci îl vom disputa acasă vineri, 10 octombrie, în compania celor de la AS Prejmer”, a declarat mulţumit antrenorul Bogdan Dragoş (foto).

Victoria Federal IFN
Amanet King Onix
Sezar Forest - soferi profesionisti
Brutaria Dragus
Proaspat Alb

După primele trei etape mici fotbalişti, de 9 şi 10 ani, se află pe prima poziţie în clasament.