Astăzi se stabilește ordinea pe buletinele de vot

Tragerea la sorţi pentru stabilirea ordinii pe buletinul de vot pentru alegerile parlamentare are loc marți, 8 noiembrie 2016, la ora 12, la sediul Biroului Electoral de Circumscripție nr. 8 Brașov

Reprezentantul Autorității Electorale Permanente Brașov, Claudiu Petra, a declarat că  preşedintele biroului electoral de circumscripţie va efectua tragerea la sorți, în prezenţa a câte unui reprezentant al tuturor competitorilor electorali din circumscripţie.

Conform Biroului Electoral de Circumscripție nr. 8 Brașov, candidaţii pentru alegerile parlamentare sunt următorii (în ordinea depunerii propunerilor):

UNIUNEA DEMOCRATĂ MAGHIARĂ DIN ROMÂNIA

 Candidați Camera Deputaților  Candidați Senat
 1. Ambrus Izabella-Agnes
2. Mikes Melinda
3. Géczi Gellért
4. Tóásó Imelda
5. Kovacs Attila
6. Toró Tamás
7. Barabás Laszlo
8. Bartha Arpad
9. Peter Zsolt
10. Szász Attila
11. Pál Gyula
12. Hlavathy Zsuzsánna
 1. Házy Eszter
2. Nádudvary Gheorghe-Augustin-Eugen
3. Gergely János
4. Bölöni László
5. Kristály László
6. Szabo Gavrilă

PARTIDUL NAȚIONAL LIBERAL

 Candidați Camera Deputaților  Candidați Senat
 1. Mareș Mara
2. Andronache Gabriel
3. Țop – Ferghete Floriana-Carmen
4. Neculoiu Marius
5. Danu Aurelian-Leonard
6. Muntean Cătălin-George
7. Cornea George-Mihai
8. Nan Cătălin-Viorel
9. Pascu Lucian-Ion
10. Ciovică Octavian-Eugen
11. Puiu Andreea
12. Nanu Mihai-Codruț
 1. Zamfir Daniel-Cătălin
2. David Dragoș Florin
3. Mănduc Constantin-Sorin
4. Oprică Adrian-Antonin
5. Crăciun Dragoș-Romulus
6. Brebeanu Gabriela-Ioana

PARTIDUL ALIANȚA LIBERALILOR ȘI DEMOCRAȚILOR

 Candidați Camera Deputaților  Candidați Senat
 1. Borza Remus-Adrian
2. Ghișe Ioan
3. Ciolan Ștefan-Octavian
4. Boeriu Iancu
5. Motoc Bogdan-George
6. Busuioc Ionuț-Elvis
7. Cîrje Cătălin-George
8. Hosu Viorel
9. Onu Diana-Mădălina
10. Iurea Alexandru
11. Boriceanu Mircea
12. Barbu Vlad-Horia
 1. Bratosin Laura-Ioana
2. Oprea Marius-Gheorghe
3. Puşcariu Radu-Ioan
4. Popa Gheorghe
5. Paraipan George-Horațiu
6. Râşnoveanu Nicolae-Răzvan

PARTIDUL SOCIAL DEMOCRAT

 Candidați Camera Deputaților  Candidați Senat
 1.Popa Mihai Valentin
2.Chiriac Viorel
3.Mînzatu Roxana
4.Mohaci Mihai
5.Bucur Ariana-Oana
6.Pătrașcu Lucian
7.Coman Ioan
8.Bălășescu Marius
9.Bădiță Radu-Cosmin
10. Stancu Horia
11. Moise Maria-Codruța
12. Cîmpeanu Paul Mihai
 1.Dunca Marius-Alexandru
2.Orțan Ovidiu-Florin
3.Rasaliu Marian-Iulian
4.Diaconu Maria-Adela
5.Coste Marius
6.Mateescu  Marius

CANDIDATURĂ  INDEPENDENTĂ PENTRU

CAMERA DEPUTAȚILOR  

 Rădulescu Nicu

PARTIDUL ROMÂNIA UNITĂ

Spalatoria GPC
Second hand & outlet
Florian Shaorma
Demgy
Amanet King Onix
Fantanita Craiesei
 Candidați Camera Deputaților  Candidați Senat
 1.Sturzu Mihai-Răzvan
2.Cojocaru Stelian
3.Sandu Ana
4.Goșler Lucia
5.Mărgineanu Valentin
6.Moise Maria-Alice
7.Pop Adrian-Francisc
8.Mărăscu Mihaela
9.Chiriac Călin Constantin
10. Bota Cornel-Silviu
11. Radu Rodica
12. Bîrcu Radu-Ioan
 1. Goidescu Ionel
2. Radu Ștefan-Daniel
3. Bularca Răzvan
4. Stroie Gabriela
5. Kozák-Olteanu Larisa-Sînziana
6. Crăciun Ioan-Sorin

PARTIDUL ALIANȚA NOASTRĂ ROMÂNIA

 Candidați Camera Deputaților
 1.Voiatzis Panaiotis
2.Bran Alexandru-Radu
3.Tulai  Florin-Petru
4.Dascălu  Dana-Sorina
5.Vasilache Aurel
6.Zavela Cristian
7.Asandei  Anișoara
8.Beldean  Gheorghe  Daniel
9.Iosif Gheorghe
10. Corbu Gheorghe Marius
11. Paveliuc Maria-Doina
12. Câmpean Nicolae

CANDIDATURĂ  INDEPENDENTĂ  PENTRU

CAMERA DEPUTAȚILOR

 Flucuș Dumitru

PARTIDUL MIȘCAREA POPULARĂ

 Candidați Camera Deputaților  Candidați Senat
 1.Adam Luminița-Pachel
2.Mihai Costel
3.Todoran Grigore
4.Manolache Mihai
5.Melinte Silviu
6.Antohe-Marica George-Adrian
7.Huțanu Sergiu Ionuț
8.Munteanu Daniela
9.Negoiță Nicolae-Raul
10. Mladin Tiberiu Ionuț
11. Neacșu Alexandru
12. Scriminț Adrian
 1. Antohe Gheorghe-Gabriel
2. Pop Laurian-Claudiu
3. Stoea Gheorghe
4. Rusu Iulian
5. Radu Ana-Maria
6. Băilă Gheorghe

PARTIDUL UNIUNEA SALVAȚI  ROMÂNIA

 Candidați Camera Deputaților  Candidați Senat
 1.Benga Tudor-Vlad
2.Popovici  Bogdan
3.Miftode Marius-Andrei
4.Colceriu Raluca Daiana
5.Tatu Mihai-Ovidiu
6.Crican Cezar-Alexandru
7.Dascălu Ciprian
8.Sabău Adrian-Virgil
9.Cîrjan Nicoleta-Camelia
10. Lăzărescu Horia-Andrei
11. Munteanu Gabriel
12. Lungu Marius
 1. Coliban Allen
2. Paraschivescu Ovidiu-Romulus
3. Clem  Camelia-Maria
4. Ciocan Paul-Virgil
5. Botescu Cătălin-Ciprian
6. Dumitrache Andreea

PARTIDUL ECOLOGIST ROMÂN

Candidați Camera Deputaților Candidați Senat
 1.Nămăescu  Cătălin-Cosmin
2.Spinean  Ionel
3.Malene Petru
4.Dascălu  Paul
5.Mogan  Petru
6.Comșa  Marius
7.Hârdea-Drăgan   Vasilica-Larisa
8.Stanea Daniel-Constantin
9.Ivan Nicolae-Adrian
10. Cucu Alexandru
11. Mănoiu Gheorghe
12. Noaghea Niculae
 1. Cristea  Marius-Sorin
2. Lupu Gheorghe
3. Panait Andreea-Maria
4. Mocanu  Nicolae
5. Țogoie  Ioan
6. Cârstea  Pavel

PARTIDUL ROMÂNIA  MARE

Candidați Camera Deputaților Candidați Senat
 1.Carchelan  Vasea
2.Leizeriuc  Nicolae Ovidiu
3.Nica Niculae
4.Ursu Raluca
5.Anca Ducu Mircea
6.Oprea Octavian
7.David Ovidiu
8.Țucă Ion
9.Matei  Marilena
10.Chiriță Tudorel
11.Florea Robert
12.Teșileanu Loredana-Maria
 1.Vasilescu  Valentin
2.Serendac  Gheorghe
3.Șanta Laurențiu
4.Leizeriuc Bianca  Florentina
5.Ursu Constantin
6.Herescu Camelia

PARTIDUL SOCIALIST ROMÂN

 Candidați Camera Deputaților
 1.Banu  Alida-Carla
2.Pîrvu Gheorghe
3.Duțu  Ion
Candidați Senat
1.Suciu Ioan-Alexandru
2.Mănoiu Ion
3.Dicu Georgeta-Maria


Apreciază
Distribuie