Berivoiul a obţinut imposibilul

Performanţă extraordinară pentru echipa de fotbal din Berivoi. Într-un meci de care pe care, Berivoiul a reuşit imposibilul. A obţinut o victorie cu ocupanta locului trei în campionat, Înfrăţirea Hărman, într-un meci de Cupa României. Datorită performanţei, Carpaţi Berivoi s-a calificat în semifinalele competiţiei de fotbal. minge

,,Este o performanţă uriaşă pentru noi, pentru că de când am promovat în Liga a IV-a nu am ajuns niciodată în semifinalele Cupei României pe judeţul Braşov. Ne-am deplasat la Hărman cu o echipă mixtă formată din juniori şi seniori. Meciul l-am tranşat în prima repriză. Am avut şi multe ratări, vreo şase ocazii cu portarul, plus două bări”, spune antrenorul Dan Brătescu.

Scorul final dintre Înfrăţirea Hărman şi Carpaţi Berivoi a fost 0-2, marcatorii beriveni fiind Silviu Jiga în minutul 19 şi Ionuţ Brătescu în minutul 32, acesta din urmă fiind băiatul antrenorului. Acum, Carpaţi Berivoi se pregăteşte de derby, pentru că sâmbătă, 24 mai, de la ora 11.00 este programat meciul dintre Caprpaţi Berivoi şi Olimpic Voila.