CSM Făgăraș, învinsă de campioana Ligii Naționale

CSM Făgăraș a fost învinsă pe teren propriu, sâmbătă, cu scorul de 23-32, de Dinamo București.

Campioana en-titre a Ligii Naționale de handbal masculin câștigă astfel prima partidă a noului sezon competițional, cu 9 puncte în fața gazdelor.

Deși și-au obținut prezența în primul eșalon handbalistic în meciul de baraj, elevii lui Liviu Andrieș au reușit să reziste timp de 40 de minute în fața campionilor, astfel că la pauză tabela indica 10-10.

JTTI
Primaria Soars - Pasti 2024
Moveos
Florian Shaorma - Pasti
Isoplus Special - Pasti

Din echipa făgărășeană, printre marcatori s-au remarcat Florin Acatrinei, cu 8 reușite, Tiberiu Constantinescu, cu 5 goluri marcate și Andrei Bejinariu, care a înscris de 3 ori, potrivit Sport Fan Făgăraș.

Pentru CSM Făgăraș urmează, în a doua etapă a Ligii Naționale, deplasarea la CSM Focșani.