CSM Reșița – CSM Făgăraș 25-28 (12-11) după un meci excepțional

Reșițenii, coordonați de pe bancă de fostul jucător al Făgărașului, Ilie Vaidasigan, iar în teren de fostul „făgărășean” Bahan, au abordat îndrăzneț partida cu echipa lui Raul Fotonea.

Jocul a fost extrem de echilibrat în prima repriză. S-a jucat de la egal, la egal, ambele echipe apărându-se înverșunat. Este și motivul pentru care arbitrii au dictat 7 eliminări în primele 30 de minute.

Eliminările au continuat și după pauză.

Făgărașul a reușit să preia pentru prima dată conducerea în min. 40.

Remarcabil a fost jocul lui Pierre Ragot, care a marcat nu mai puțin de 10 goluri.

La 22-20 pentru Reșița, în min. 48, Vîlceanu a parat o minge extrem de dificilă și a ținut echipa în viață.

Fantanita Craiesei
Agromar
Florian Shaorma
Victoria Federal IFN
Second hand & outlet

Într-un singur minut, Mateoniu și Ragot au reușit egalarea.

Finalul a aparținut făgărășenilor. Mateoniu, Capotă,Ștefan și Dedu s-au apărat eroic, Vîlceanu a închis poarta, iar Ragot, Turcu, Ungureanu și Constantinescu au perforat plasa Reșiței, spre dezamăgirea înfocaților suporteri din polivalenta Reșiței.

CSM Făgăraș a acumulat 22 de puncte și urcă pe locul 10 în clasament, în fața Vasluiului.

sursa: Sport Fan Făgăraș