Clarfon
Star FM - TOP Header
Clarfon - decembrie
Acasă Social Doi tineri au furat 100 kg de sfeclă

Doi tineri au furat 100 kg de sfeclă

Doi tineri din Făgăraş au fost prinşi cu 100 de kilograme de sfeclă furată. Băieţii, unul de 16, celălalt de 18 ani, au descoperit că pe câmpul din vecinătatea magazinului Kaufland mai există încă în pământ sfeclă nescoasă din toamnă.

Într-una din zilele trecute aceştia s-au dus cu căruţa şi cu calul şi au încărcat circa 100 de kilograme de sfeclă furajeră. Zona este cunoscută sub denumirea de Valea Olt.

De acolo s-au îndreptat către casă, în cartierul Galaţi. Pe strada Podului, o patrulă a Poliţiei Rutiere i-a oprit. Oamenii legii i-au luat la întrebări pe băieţi, care au recunoscut în cele din urmă că tocmai furaseră sfecla de pe câmp.

Victoria Federal IFN
Monumente funerare
Stand-up Diplomacy Tour
La doi pasi
Florian Shaorma
UID Fagaras
Amanet King Onix
Reno Depo

Ei sunt acuzaţi acum de furt calificat. Cercetările au fost preluate de Biroul de Ordine Publică din cadrul Poliţiei şi evident sfecla a fost confiscată.

(Cristina Cornilă)


Apreciază
Distribuie

Alte subiecte

Publicitate

Florian Shaorma
Amanet King Onix
Reno Depo
UID Fagaras
Stand-up Diplomacy Tour
La doi pasi
Monumente funerare
Victoria Federal IFN

Bună Ziua Făgăraș
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.