Eşec la limită pentru Civitas

Fotbaliştii făgărăşeni nu au reuşit să se impună nici în etapa a 10-a din Liga a III-a. Ghinionul făgărăşenilor s-a numit de această dată Fortuna Poiana Câmpina din judeţul Prahova. Meciul a fost unul echilibrat, deşi prahovenii au deschis scorul încă din minutul 3 prin numărul 29, Marin. Civitas

Făgărăşenii au încercat să reducă din diferenţă în repetate rânduri. Momente notabile sunt în minutul 13 prin Streza, care nu reuşeşte să profite de una dintre cele mai frumoase faze ale Civitasului de pe teren propriu. Astfel, după o centrare de pe partea dreaptă, Streza reuşeşte să reia spre poartă din plonjon, dar mingea se duce peste poartă. În minutul 19 căpitanul Săndei reuşeşte să facă o acţiune bună, dar şutul lui merge tot peste buturile prahovenilor.

În repriza a doua tuşierul senalizează faptul că portarul făgărăşenilor, Murariu, a prins mingea în afara careului, iar centralul arată direct cartonaşul roşu, deşi pedeapsa maximă putea fi doar galben. Faptele se petreceau în minutul 52, făgărăşenii rămânând cu un om mai puţin pe teren. Cu toate acestea, scorul final a fost doar 0-1, deşi jocul formaţiei Civitas arată o creştere a potenţialului echipei de la meci la meci.

Isoplus Special - Pasti
Benzinaria Recea - Pasti 2024
curatare tapiterie
Victoria Federal IFN
Primaria Soars - Pasti 2024

Următorul meci al Făgărăşenilor va avea loc în deplasare, în compania formaţiei FCM Târgovişte din judeţul Dâmboviţa. Meciul se va disputa pe 1 noiembrie, de la ora 14.00. Va fi ultimul meci din turul campionatului ligii a III-a, dar vor mai urma încă cinci partide până la pauza de Crăciun.