Star FM - TOP Header
Clarfon
Clarfon - noiembrie
Acasă Social Hotelul de gheață de la Bâlea Lac, înlocuit cu Igloo Village
, , ,

Hotelul de gheață de la Bâlea Lac, înlocuit cu Igloo Village

Un complex de igluuri exclusiv din zăpadă va fi construit la Bâlea Lac în acest an.

Pentru prima oară în ultimii 15 ani, condițiile meteorologice nefavorabile nu au permis ridicarea celebrului hotel de gheață, așa că viitoarea construcție va fi din zăpadă și va avea șase camere. Acestea și restaurantul vor fi decorate cu sculpturi din zăpadă cu tema „Fantezie Subacvatică”, potrivit romania-actualitati.ro.

Lucrările de construcție vor începe săptămâna viitoare și vor dura aproximativ două săptămâni, astfel încât primii turiști vor fi cazați la sfârșitul lunii ianuarie.

Victoria Federal IFN
Reno Depo
Amanet King Onix
La doi pasi
UID Fagaras
Monumente funerare
Florian Shaorma

Pe de altă parte, Biserica de gheață a fost și ea amânată deocamdată. Dacă în viitorul apropiat condițiile meteorologice vor fi prielnice, ineditul lăcaș de cult ar putea fi construit în luna februarie.

 

foto: hotelofice.ro


Apreciază
Distribuie

Alte subiecte

Publicitate

UID Fagaras
Amanet King Onix
La doi pasi
Monumente funerare
Victoria Federal IFN
Reno Depo
Florian Shaorma

Bună Ziua Făgăraș
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.