Judo: Calificaţi la faza zonală a Campionatului de juniori II, U18

Trei judokani de la Clubul Sportiv Municipal Făgăraş s-au calificat la faza zonală a Campionatului Naţional de juniori II, U18. Asta, după ce au ieşit învingători de la etapa judeţeană de judo, desfăşurată vinerea trecută la Braşov la sala Dinamo, unde au patricipat patru cluburi sportive.

Toţi cei trei elevi ai instructorului Dragoş Ioan Vichente s-au calificat la faza zonală, care se va disputa la Deva, în perioada 22-23 ianuarie.

Valentin Vâja a obţinut locul II la categoria 60 kg, după ce a câştigat patru meciuri şi a pierdut unul în faţa campionului naţional al categoriei.

Vlad Drumea a luat locul III la categoria 60 kg, cu două partide câştigate şi tot atâtea pierdute.

JTTI
Agromar
Amanet King Onix
Florian Shaorma
Demgy

Liviu Iarca s-a clasat pe prima poziţie la categoria +90 kg, cu trei meciuri victoriase.