Judoka în faza finală a Campionatului Naţional U 18

Doi din trei judoka din Făgăraş s-au calificat la faza finală a Campionatului Naţional Şcolar de Cadeţi U 18. Faza zonală a acestei competiţii a avut loc la Alba Iulia în perioada 1-2 martie.

La această competiţie Clubul Sportiv Şcolar împreună cu Clubul Sportiv Municipal au participat cu trei sportivi.

Doi dintre aceştia s-au calificat pentru faza naţională, spune antrenorul Dragoş Ioan Vichente.

curatare tapiterie
Amanet King Onix
Monumente funerare
Agromar
Spalatoria GPC

,,În urma desfăşurării competiţiei Socol Paul s-a clasat pe locul II la categoria +90 kg, iar Iarca Liviu a luat locul III la categoria 90 kg. Cei doi şi-au câştigat dreptul de participare în finală. Sportivul Stoian Cătălin a ocupat numai poziţia a cincea şi nu s-a putut bucura de calificarea în finala pe ţară, care se va desfăşura la Miercurea Ciuc în perioada 28-29 martie,” spune Dragoş Ioan Vichente, antrenor la Clubul Sportiv Municipal.