Clarfon
Clarfon 2
Star FM - TOP Header
Acasă Țara Făgărașului La Rupea s-ar putea desfiinţa Judecătoria şi Parchetul

La Rupea s-ar putea desfiinţa Judecătoria şi Parchetul

Judecătoria şi Parchetul de la Rupea ar putea fi desfiinţate. Ministerul Justiţiei a lansat în dezbatere Proiectul de Lege privind desfiinţarea, de la 1 iunie 2014, a unor instanţe judecătoreşti şi a parchetelor de pe lângă acestea, vizate fiind cele care, în mod constant, în perioada 2009 – 2012, au înregistrat un volum de activitate sub pragul de 5.000 de cauze. Astfel, sunt vizate 30 de judecătorii şi parchetele de pe lângă acestea, pe listă fiind trecute şi Judecătoria Rupea, respectiv Parchetul local Rupea.

La ora actuală, organigrama Judecătoriei Rupea cuprinde 15 persoane, iar în medie, în perioada analizată, această instanţă a soluţionat peste aproximativ 1.700 de cauze. La Parchetul aferent lucrează şase persoane, printre care trei procurori. Cauzele aflate pe rolul instanţelor/parchetelor vizate de desfiinţare se vor transmite pe cale administrativă, începând cu data de 1 mai 2014, celor în adminsitrarea cărora vor intra.

Joy Fashion Outlet
Florian Shaorma
Monumente funerare
Apartamente si garsoniere
Benzinariile Recea & Soars
Reno Depo
Firma renovare
Proaspat Alb
MCG Betoane
Amanet King Onix
Victoria Federal IFN

(Andreea Marga)


Apreciază
Distribuie

Alte subiecte

Publicitate

Apartamente si garsoniere
Florian Shaorma
Monumente funerare
Firma renovare
Reno Depo
Proaspat Alb
Amanet King Onix
Victoria Federal IFN
Benzinariile Recea & Soars
Joy Fashion Outlet
MCG Betoane

Bună Ziua Făgăraș
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.