Liga a IV-a: două albe, una neagră

Meciurile din Liga a IV-a disputate la sfârşitul săptămânii trecute au adus două victorii pentru echipele făgărăşene, dar şi o înfrângere. Astfel, Carpaţi Berivoi s-a impus pe teren propriu în faţa celor de la AS Vulcan, scor final 4-1. Marcatorii beriveni sunt: Gheorghe Buciumeanu de două ori, în minutele 3 şi 65, Gheorghe Gabor în minutul 23 şi Florin Recean în minutul 69. La finalul etapei, graţie rezultatelor, Carpaţi Berivoi se află pe poziţia a 10-a.

Fotbaliştii de la Olimpic Voila s-au impus şi ei în meciul direct cu CSM Codlea. Scorul final a fost 2-1, după ce la pauză scorul era egal, 1-1. Marcatorii lui Olimpic Voila au fost Ioan Gabor, în minutul 3 şi Adrian Besoiu, în minutul 81. Imediat după ce a marcat golul oaspeţilor, Kajkarasz (caicearaţ) de la CSM Codlea a fost eliminat pentru injurii la adresa arbitrului.

Oraşul Victoria a jucat în deplasare la Viitorul Ghimbav, echipă aflată pe locul 4, scorul final fiind unul usturător 2-7.