Nicio înfrângere pentru făgărăşeni

Fotbal, Liga a IV-a

Trei echipe făgărăşene, două victorii şi un egal, în prima etapă a returului. Acesta este rezumatul meciurilor din Liga a IV-a pentru echipele din zona noastră. Mai exact, Carpaţi Berivoi face doar egal în deplasare, iar echipele din Voila şi din Victoria reuşesc să se impună în faţa adversarilor.

Carpaţi Berivoi nu reuşeşte să câştige în comapania celor de la Viitorul Ghimbav, scor 1-1, la finalul unui meci cu multe ratări. „Meciul a fost frumos, constructiv. Am condus cu 1-0 în prima repriză, dar în minutul de prelungiri am fost egalaţi. În repriza a doua ratările au depăşit ambiţia victoriei, am ratat şi o lovitură de la 11 metri. Nu suntem mulţumiţi de rezultat, dar putea fi şi mai rău, fotbaliştii gazdă ratând şi ei mult şi exista chiar pericolul să venim din deplasare fără niciun punct. Doar asta este singura consolare”, spune preşedintele clubului, Dorin Răduleţ.

Fotbaliştii din Voila se ţin de promisiune şi câştigă în deplasare cu Aripile Braşov, scor final 0-1. Meciul tur cu braşovenii disputat la Voila s-a terminat tot în favoarea voilenilor, scor 4-0. Graţie rezultatului de sâmbătă, elevii lui Mircea Suciu se apropie vertiginos de poziţia a patra în clasament.

Benzinaria Recea - Pasti 2024
Royall Security
Monumente funerare
Agromar

A.S.C. Oraşul Victoria îşi iau revanşa pe teren propriu în faţa celor de la Energia Unirea Feldioara, scor final 1-0. Meciul turul din prima etapă a campionatului, disputat la Feldioara avea să consemneze un neverosimil 0-12. Acum a venit rândul fotbaliştilor din Victoria să se impună pe teren propriu, câştigând cele trei puncte puse în joc.