Clarfon
Star FM - TOP Header
Clarfon - noiembrie
Acasă Social Oamenii de la „Malotanța” ajung în containere modulare

Oamenii de la „Malotanța” ajung în containere modulare

Trei persoane se aflau, ieri, în clădirea de la Manutanța când acoperișul s-a prăbușit!

O femeie a ieșit și a dat alarma. Din fericire, tavanul nu a cedat, astfel că nu a fost nimeni rănit.

În urma verificărilor unei comisii a primăriei, s-a stabilit că acoperișul a căzut după ce un locatar, care locuia ilegal, a tăiat din grinzi și căpriori ca să aibă lemne pentru foc.

Imobilul intră în reabilitare de urgență iar unii chiriași vor fi mutați în containere modulare până când va fi găsită o soluție permanentă.

Victoria Federal IFN
Reno Depo
UID Fagaras
Amanet King Onix
Monumente funerare
Florian Shaorma
La doi pasi

Decizia a fost luată pentru a se evita un dezastru. 

primarul Gheorghe Sucaciu

Locatarii spun că au investit sume enorme de bani, de-a lungul anilor, pentru a încerca să repare locuințele pe care le-au primit în chirie. Pe de altă parte, și Primăria Făgăraș a acordat bani din bugetul local pentru reparații dar chiriașii spun că nu sufient.

Problema ajunge pe masa Consiliului Local în ședința de la sfârșitul acestei luni.


Apreciază
Distribuie

Alte subiecte

Publicitate

Monumente funerare
Amanet King Onix
Reno Depo
La doi pasi
Florian Shaorma
Victoria Federal IFN
UID Fagaras

Bună Ziua Făgăraș
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.