Clarfon
Star FM - TOP Header
Acasă Info util Ploi și intensificări ale vântului, până marți
,

Ploi și intensificări ale vântului, până marți

foto: Administratia Nationala de Meteorologie

Meteorologii au emis o informare valabilă până marți, 9 februarie, ora 12. În cea mai mare parte a țării, vor fi precipitații mai ales sub formă de ploaie, pe arii mai extinse în cursul zilei de luni (8 februarie), când îndeosebi în vest, nord-vest, precum și în zona de munte, cantitățile de apă vor depăși 15 – 25 l/mp și izolat 30 – 35 l/mp.

La munte, la altitudini mai mici de 1.800 m, ploile vor determina topirea parțială a stratului de zăpadă.

Dabo
Monumente funerare
Amanet King Onix
Mobila SH
Victoria Federal IFN
Demgy - reglor, muncitor necalificat
Florian Shaorma
Vibe
Reno Depo

Vântul va prezenta intensificări în zona de munte, cu viteze mai mari în zona înaltă, unde rafalele vor depăși 80 km/h, iar local și temporar și în celelalte regiuni, în general cu viteze de 40 – 60 km/h. Pe crestele montane și, trecător, în nordul Moldovei zăpada va fi spulberată.

În privința temperaturilor, meteorologii spun că luni, 8 februarie, la nivelul țării, temperatura maximă se va încadra între -5 și 18 grade Celsius.


Distribuie

Alte subiecte

Publicitate

Florian Shaorma
Victoria Federal IFN
Reno Depo
Mobila SH
Vibe
Amanet King Onix
Demgy - reglor, muncitor necalificat
Dabo
Monumente funerare

Bună Ziua Făgăraș
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.