Programul complet al Zilelor Cetății Făgăraș, 2017

Zilele Cetății se vor desfășura în perioada 17-20 august, în centrul orașului, iar programul muzical și cel de activități sunt încărcate. Artistii invitati îi vor încânta pe făgărășeni cu toate genurile muzicale. Meșteșugarii vor avea o alee dedicată lor si în acest an. Nu vor lipsi nici comercianții care sunt doar din zona Făgărașului.

Programul de la scenă este completat de diverse activități care vor avea loc în cetate. Sărbătoarea orasului este un eveniment pentru toate gusturile și pentru toate categoriile de vârstă. Consiliul Local a aprobat suma de 250.000 de lei, din bugetul local, pentru cele patru zile de festival.

Iată programul complet.

 

SCENĂ

Joi, 17 august 2017

17.00

–  ALICIA CALIN

– ANDREEA LUNGU

– ANSAMBLUL JUNII HÂRSENIULUI

– NICOLETA ȘCHIOPEA

– LARISA BERA

– ANSAMBLUL JUNII HÂRSENIULUI

– DARIA GANEA

– FEHER CATALIN

– ANSAMBLUL JUNII HÂRSENIULUI

– MUGURAȘI FĂGĂRĂȘENI

– RAȚIU SERGIU

– ANSAMBLUL MUGURII DRĂGUȘULUI

– GEORGIANA PĂTRÂNJEL

– ANSAMBLUL MUGURII DRĂGUȘULUI

– BOGDAN GEORGESCU

– ANSAMBLUL COMORILE ARPAȘULUI

– MIRELA PASCU

– ȘTEFAN RAMBA

– MĂDĂLINA GRAMA

– ANSAMBLUL CEATA FĂGĂRAȘULUI

– DESCHIDERE OFICIALĂ

– MIOARA MARINCA

– VIORICA CERBU

– ANSAMBLUL CEATA FĂGĂRAȘULUI

– COLEGIUL NAȚIONAL RADU NEGRU – GĂTITUL MIRESEI + MARIANA ȘANDRU

– ANSAMBLUL CEATA FĂGĂRAȘULUI

– GEORGE ROTARU

–  IONELA MORUȚAN

22.50 – FINAL

 

VINERI, 18 AUGUST 2017

16.30

– GRUPUL DE COPII SIRINX

– GIULIA CHICHERNEA

– CEZARA

– DARIANA COZMA

– KIMBERLY CONSTANTINICĂ

– MARIA CURTICĂPEAN

– ANSAMBLUL DOR PĂRĂIAN + PAULA COMANIȚĂ

– LOREDANA GAȘPAR

– DIANA GOZGAR

TMF Copy Center
Amanet King Onix
Din Bucatele Cetatii - angajari
Monumente funerare

– ANSAMBLUL JUNII BECLEANULUI – COPII

– CARMINA TATOMIR

– RAREȘ ȘERBAN

– ANSAMBLUL JUNII BECLEANULUI

– ANCA TAFTĂ

– ANSAMBLUL JUNII BECLEANULUI (Bogdan Bucur)

– RADU GHIȘOIU

– ANSAMBLUL HORIȚA DIN LISA

– ANSAMBLUL PLAIURILE ȘINCII

– IULIA HAIDUC

– FLAVIU FLOREA

– ANSAMBLUL ȘINCA NOUĂ – FANFARĂ

– GHEORGHE BERIAN

– ANSAMBLUL ȘINCA NOUĂ – DANS

– MIOARA GREAVU & MARIA GREAVU

– DANA GOLEȚ

– ANSAMBLUL ȘINCA NOUĂ – DANS

– ANSAMBLUL FĂGĂRAȘUL – COPII

– ADINA ROȘCA& CĂTĂLIN DOINAȘ

– ANSAMBLUL FĂGĂRAȘUL

– MIHAI TEACĂ

– ANSAMBLUL FĂGĂRAȘUL

 – DANIEL ROSALIM

– TARAFUL DIN CARPAȚI

 

SÂMBĂTĂ, 19 AUGUST 2017

18.00

– CLUBUL COPIILOR FĂGĂRAȘ

– TRUPA DE DANS HANSEL & GRETEL

– MIRELA BODEANU

– TRUPA DE COPII SIRINX

– ANCA PARLEA BAND

– TRAFFIC STRINGS

– MIHAI MĂRGINEANU & BAND

– TRUPA DINFIER

23.30 – FINAL

 

DUMINICĂ, 20 AUGUST 2017

18.00

– KIDS MUSIC PRODUCTION

– TRUPA TRIPLU SEC & MIHAI FARCAȘ

–THE ROCK – AC DC TRIBUTE BAND

– JO

– MIHAI TEACĂ

– HORIA BRENCIU & ORCHESTRA

23.10 – ARTIFICII


Apreciază
Distribuie