Clarfon - testare februarie 2026
Star FM - TOP Header
Clarfon - oferta februarie 2026
Acasă Țara Făgărașului Re-marcare traseu montan zona Cârţişoara

Re-marcare traseu montan zona Cârţişoara

În acest weekend, între 10 şi 12 octombrie, Asociaţia Montană Carpaţi organizează o nouă etapă a programului ,,Voluntar în Carpaţi 2014”.

Va fi remarcat un nou traseu turistic din Munţii Făgăraşului, respectiv de la Cârţişoara, spre Piscul Laita, până pe vârful Mierea şi, de acolo, înspre Valea Doamnei, intersectându-se cu crucea roşie care face legătura între Bâlea Cascadă şi Lacul Bâlea.

Munca efectivă va consta în vopsirea marcajelor, îndepărtarea obstacolelor de pe potecă, montarea unor stâlpi şi a săgeţilor indicatoare.

Amanet King Onix
Rahe Invest
UID Fagaras
Monumente funerare
La doi pasi
Mobila SH
Victoria Federal IFN
Reno Depo
Florian Shaorma
Competente digitale

Se estimează că vor participa voluntar 10 persoane.

Acestea vor fi cazate de primarul Cârţişoarei, Dorin Magda, în propria-i locuinţă. Fiecare participant îşi va asigura hrana. Voluntarii care vor să ia parte la acţiunea de marcare se vor întâlni în după-amiaza zilei de vineri în Cârţişoara. Ei pot afla mai multe informaţii de pe site-ul asociatie.carpati.org.

(Cristina Cornilă)


Apreciază
Distribuie

Alte subiecte

Publicitate

UID Fagaras
Monumente funerare
Amanet King Onix
Victoria Federal IFN
Florian Shaorma
Rahe Invest
Competente digitale
La doi pasi
Mobila SH
Reno Depo

Bună Ziua Făgăraș
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.