Rezultatele meciurilor de ieri

În etapa a treia din cadrul Cupei României la fotbal din zona Făgăraşului disputată ieri, 9 octombrie, în două partide a fost nevoie ca arbitrul să prelungească meciurile. civitas_fagaras

Conform regulamentului sportiv în cadrul competiţiei „Cupa României” la fotbal, una dintre combatante trebuie să fie învingătoare, iar cealaltă să se declare învinsă. Dacă după expirarea minutelor regulamentare nu poate fi decisă câştigătoarea, atunci se trece la prelungiri, iar în cele din urmă la lovituri de la 11 metri.

Meciul dintre A.S. Bucium şi Poiana Mărului a necesitat impunerea acestei reguli, după ce în primele 90 de minute scorul era egal, 3-3. După prelungiri, jucătorii de la Poiana Mărului au mai marcat încă trei goluri, impunându-se la general cu scorul de 6-3.

Partida dintre A.S. Mândra şi Săgeata Drăguş a mărit şi ea suspansul dincolo de primele 90 de minute, căci scorul era doar 1-1. După prelungiri mândrenii s-au impus la limită, 3-2, în dauna drăguşenilor care au sperat cel puţin la egalare şi la lovituri de la 11 metri.

Amanet King Onix
Moveos
Monumente funerare
Primaria Soars - Pasti 2024
Proaspat Alb

Fără prea multe comentarii, F.S. Sebeş 2011 a trecut lejer de F.S. Voila, scor final 5-0. Civitas

Aşadar, echipele care se califică mai departe în faza următoare a competiţiei sunt A.S. Poiana Mărului, A.S. Mândra, F.S. Sebeş  şi A.C.S. Hoghiz. Echipa din Hoghiz s-a calificat automat fiind avantajată de tragerea la sorţi.