S-au remarcat la Cupa Nordului la Judo

În perioada 25-26 mai a avut loc la Baia Mare Cupa Nordului la Judo pentru toate nivelurile de vârstă. Sportivii făgărăşeni s-au întors din Baia Mare cu o medalie de argint şi trei medalii de bronz. A fost un turneu internaţional la care au luat parte 5 ţări: Ungaria, Republica Moldova, Iordania, Ucraina şi România.

Peste 700 de sportivi s-au întrecut în competiţie, provenind din ţările amintite. Clubul Sportiv Şcolar Făgăraş împreună cu Clubul Sportiv Municipal au participat cu zece sportivi.

Instructorul Dragoş Ioan Vichente este mulţumit de premiile cu care s-au întors făgărăşenii:
„În urma desfăşurării competiţiei, sportivul Vâja Valentin a obţinut locul II şi medalie de argint, Barbărasă Andrei a luat locul III şi medalie de bronz, Văsâi Daria a obţinut locul III şi medalie de bornz şi Dobrică Larisa a luat locul III şi medalie de bronz. Alţi doi sportivi s-au clasat pe locul V, respective Carp Valentin şi Stoica Dragoş.”

Proaspat Alb
Primaria Soars - Pasti 2024
Moveos
Royall Security
Monumente funerare

Cei zece sportivi de la Făgăraş care au luat parte la Cupa Nordului au fost antrenaţi de instructorii Dragoş Ioan Vichente şi Gheorghe Cânduleţ.