Star FM - TOP Header
Clarfon - testare iunie 2026
Clarfon - oferta iunie 2026
Acasă Social Un an și jumătate de închisoare, după ce refuzat prelevarea de mostre biologice

Un an și jumătate de închisoare, după ce refuzat prelevarea de mostre biologice

pexels.com/Donald Tong

Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Voila au pus în aplicare, în 23 februarie, un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea emis de Judecătoria Făgăraș pe numele unui bărbat de 41 de ani, condamnat la un an și șase luni de detenție pentru refuzul sau sustragerea de la prelevarea de mostre biologice.

După identificare, bărbatul a fost condus de polițiști și depus în cadrul Penitenciarul Codlea, unde urmează să execute pedeapsa privativă de libertate, potrivit informațiilor transmise de IPJ Brașov.

Folk pe deal
Victoria Federal IFN
Monumente funerare
Demgy - reglor
Mobila SH
Reno Depo
Amanet King Onix
Florian Shaorma

Infracțiunea pentru care a fost condamnat constă în refuzul sau sustragerea de la prelevarea de mostre biologice, faptă sancționată de legislația penală, de regulă în contextul verificării alcoolemiei sau a consumului de substanțe interzise în trafic.


Distribuie

Alte subiecte

Publicitate

Florian Shaorma
Demgy - reglor
Folk pe deal
Reno Depo
Monumente funerare
Mobila SH
Amanet King Onix
Victoria Federal IFN