Un bărbat de 21 de ani a fost reținut de polițiștii Secției Rurale Hoghiz, duminică după-amiază, după ce a fost implicat într-un conflict violent pe o stradă din comuna Ormeniș, județul Brașov. Un alt participant la încăierare, în vârstă de 25 de ani, a ajuns la spital după ce a fost rănit.
Incidentul a avut loc pe 22 martie, în jurul orei 17.45, când polițiștii au fost alertați că pe o stradă din Ormeniș se desfășoară o bătaie între mai multe persoane. Ajunși la fața locului, oamenii legii au stabilit că trei bărbați din comună s-au agresat fizic reciproc, în cadrul unui conflict spontan, potrivit IPJ Brașov.
Un bărbat de 25 de ani, care a suferit leziuni fizice, a fost transportat la o unitate medicală pentru îngrijiri de specialitate.
În urma investigațiilor și după administrarea probatoriului, polițiștii au dispus reținerea tânărului de 21 de ani, care a fost introdus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă pentru 24 de ore.
Dosarul penal întocmit vizează infracțiunea de lovire sau alte violențe. Cercetările sunt coordonate de un procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Rupea, urmând ca la finalizarea anchetei să fie dispuse măsurile legale care se impun.

































