Victorie pentru Victoria

Etapa a 10-a de pe teren propriu a fost una spectaculoasă pentru echipa de fotbal din Victoria, care a reuşit să câştige în ultimul minut de joc. Scorul de 0-0 de pe tabelă s-a menţinut până spre finalul partidei, chiar dacă în minutul 89 fotbaliştii de la Aripile Braşov au ratat o lovitură de la 11 metri.

În schimb victorenii reuşesc să obţină victoria în minutul 90+3 prin Scutariu, urcând echipa cu un loc mai sus de pe poziţia a 14-a din clasament.

Egalul etapei printre echipele făgărăşene a fost obţinut de A.S. Olimpic Voila, pe teren propriu, în compania celor de la Ghimbav, scor final 3-3. Marcatorii făgărăşeni au fost Ramba în minutul 69 şi Zaharia de două ori, în minutele 41 şi 80.

Benzinaria Recea - Pasti 2024
Florian Shaorma - Pasti
Moveos
Amanet King Onix

Carpaţi Berivoi a pierdut în deplasarea de la Codlea, scor final 1-3, golul berivenilor fiind înscris de Iminovici în minutul 9. Fotbaliştii din Codlea au marcat de trei ori doar în repriza a doua, după ce Berivoiul a jucat cu un om mai puţin, fiind eliminat prin cartonaş roşu.