Victorii decisive pentru făgărăşenii din Liga a IV-a

Echipele de fotbal din Ţara Făgăraşului, care evoluează în Liga a IV-a, au înregistrat prima etapă cu victorii pe line. Cele trei formaţii, Oraşul Victoria, Carpaţi Berivoi şi Olimpic Voila, s-au impus decisiv în meciurile directe, fie în deplasare, fie pe teren propriu. Astfel, A.S.C. Oraşul Victoria a câştigat pe teren propriu contra celor de la F.C. Râşnov, scor final 2-1.

Nici elevii lui Mircea Suciu nu s-au lăsat mai prejos în meciul lor din deplasarea de la Hălchiu. Ioan Gabor a marcat cele două goluri ale meciului (minutele 9 şi 20) aducând echipei Olimpic Voila trei puncte valoroase.

Echipa lui Dănuţ Brătescu mai bifează un joc excelent şi un scor de neprezentare în Feldioara. Berivenii au deschis scorul în minutul 28 prin Petrişor Gîrtea, intrând la vestiare cu un uşor avanţaj. Ionuţ Brătescu a marcat şi el în minutul 81, pentru ca în minutul 90+3, Gîrtea să închidă tabela la scorul de 0-3.