Principalii realizatori pentru HCM: Dobrin – 5 goluri ; Lohan – 4 goluri.

HCM: Şuteică – Geica, Rău, Dincă, Dobrin, Mânea, Bucşa,

Au mai evoluat : Ciulei – Blaga, Lazea, Lohan, Gângă, Moldovan, Pasere, Istrate.

Reno Depo
curatare tapiterie
Amanet King Onix
Monumente funerare

Dacă în etapa precedentă handbaliştii făgărăşeni cedau un punct din pricina unui final slab de joc, sâmbătă, în partida cu ocupanta locului secund, H.C. Piteşti, le-au cedat pe amândouă, ca urmare a unei prestaţii la fel de slabe, dar în prima repriză. A fost de nerecunoscut modul cum au evoluat elevii lui Dumitru Opriş în această parte a jocului, cu o serie de erori pe ambele faze, dar şi cu multă nervozitate (Lazea a văzut direct roşu, iar Dincă, după ce a fost eliminat, a continuat să protesteze şi eliminarea s-a dublat), echipa jucând mai mult în inferioritate. Oaspeţii şi-au putut astfel vedea de treabă  şi şi-au asigurat, la pauza, un avans de 6 goluri (8-14), care s-a dovedit hotărâtor în obţinerea victoriei. O cu totul altă evoluţie au avut făgărăşenii în repriza secundă. Paradele lui Şuteică, golurile lui Dobrin de pe semicerc, trasoarele lui Lohan de la 9 metri, au ţinut echipa în joc şi, în minutul 43, făgărăşenii au reuşit să egaleze la 15. Până cu cinci minute înainte de final, echipele au mers cap la cap: 19-19, însă până la urmă, piteştenii au gestionat mai bine minutele ramase.

Ex-făgărăşeanul Răzvan Mateoniu contribuie şi el cu un gol decisiv pentru H.C. Piteşti. În minutul 57, el a dus scorul la 19-21, în schimb Frăţilă a irosit o aruncare de la 7 metri, iar Dincă a ratat singur cu portarul. În ultimul minut, juniorul Gângă reaprinde speranţele în tabăra făgă- răşeană, marcând pentru 20-21, dar ultimul atac a aparţinut oaspeţilor, care obţin o nouă aruncare de la 7 metri, pe care o transformă. Următoarea etapă a campionatului va avea loc miercuri, 20 martie, când H.C.M. Făgăraş va evolua în deplasare la Unirea Sânnicolau Mare.