Clarfon
Star FM - TOP Header
Acasă Sport Aceeaşi lună, alţi sărbătoriţi în fotbal!

Aceeaşi lună, alţi sărbătoriţi în fotbal!

Varzaru
Gheorghe Vărzaru

Redacţia sport din cadrul Radio Star continuă serialul de prezentări a foştilor jucători ai fotbalului făgărăşean, sărbătoriţi în luna februarie.

Unul dintre aceştia este Gheorghe Vărzaru, care s-a născut pe 25 februarie, în judeţul Dolj, dar la vârsta de 7 ani îşi începe cariera la Făgăraş cu renumitul antrenor Francisc David. La doar 16 ani ajunge la echipa mare a Chimiei, evoluând până în 1979 ca fundaş. A avut parte şi de selecţii la echipa naţională de juniori pentru care a jucat în Turcia, Polonia şi Ungaria.

Chiric
Vasile Chiric

Vasile Chiric s-a născut tot pe 25 februarie la Făgăraş. A început fotbalul la vârsta de 10 ani, iar la 14 ani a fost promovat la echipa de juniori. La 18 ani a debutat pentru echipa mare, unde a rămas până în 1990 ca atacant şi mijlocaş. În perioada 1998-2000 a fost antrenorul principal al Nitramoniei.

Amanet King Onix
La doi pasi
Reno Depo
Victoria Federal IFN
Florian Shaorma
Stand-up Diplomacy Tour
Monumente funerare
UID Fagaras

sursa foto: Ciprian Skowronski – Almanah Fotbal

(Alexandru Socaciu)


Apreciază
Distribuie

Alte subiecte

Publicitate

UID Fagaras
Stand-up Diplomacy Tour
Victoria Federal IFN
Amanet King Onix
Reno Depo
Florian Shaorma
Monumente funerare
La doi pasi

Bună Ziua Făgăraș
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.