Clarfon
Star FM - TOP Header
Clarfon - decembrie
Acasă Social Flashmob făcut de persoanele cu handicap de locomoţie

Flashmob făcut de persoanele cu handicap de locomoţie

Persoanele cu handicap locomotor din judeţul nostru au făcut mişcare la Făgăraş. Peste 30 de adulţi şi copii care fac parte din Asociaţia pentru persoane fizice cu dizabilităţi ,,Sfântul Haralambie” Braşov au venit sâmbătă la Făgăraş şi au făcut un flashmob în aer liber.

A început la ora 10.00 şi a fost organizat în faţa Casei de Cultură, cu prilejul Săptămânii Mobilităţii Europene.

10670105_315580071946165_6304232995184545032_n

La doi pasi
Mobila SH
Reno Depo
UID Fagaras
Rahe Invest
Amanet King Onix
Monumente funerare
Victoria Federal IFN
Stand-up Diplomacy Tour
Florian Shaorma

Potrivit organizatoarei Dacia Săpătoru, persoanele cu dizabilităţi au militat pentru mişcare, asta chiar dacă se deplasează cu cadru sau cu scaun cu rotile. Membrii Asociaţiei au organizat şi o expoziţie handmade cu produse proprii (foto).

La finalul flashmob-ului, persoanele cu handicap au ţinut să viziteze Cetatea Făgăraşului şi chiar să se plimbe cu barca pe lacul din jurul castelului. Este pentru prima oară când acestea au fost prezente pentru o astfel de demonstraţie la Făgăraş.

(Cristina Cornilă)


Apreciază
Distribuie

Alte subiecte

Publicitate

Rahe Invest
Mobila SH
Stand-up Diplomacy Tour
Victoria Federal IFN
La doi pasi
Florian Shaorma
UID Fagaras
Amanet King Onix
Monumente funerare
Reno Depo

Bună Ziua Făgăraș
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.