Star FM - TOP Header
Clarfon
Clarfon - decembrie
Acasă Sport Fostă câştigătoare a Cupei României, dezafiliată!

Fostă câştigătoare a Cupei României, dezafiliată!

O echipă de renume din fotbalul românesc a fost dezafiliată. La „Casa Fotbalului”, Adunarea Generală a FRF s-a desfăşurat ieri statutar şi au participat 184 de membri din totalul de 236.

Gloria Bistriţa, câştigătoare a Cupei României în anul 1994 şi finalistă doi ani mai târziu, a fost dezafiliată după decizia luată în cursul zilei de luni.

Stand-up Diplomacy Tour
Florian Shaorma
UID Fagaras
Reno Depo
Victoria Federal IFN
La doi pasi
Mobila SH
Monumente funerare
Rahe Invest
Amanet King Onix

După Revoluţie, gruparea bistriţeană şi-a clădit prezenţa în Liga I. Problemele Gloriei cu finanţarea au apărut la finele sezonului 2012-2013, atunci când trupa ardeleană a terminat ultima poziţie în clasament.

Astfel, după Gloria Bistriţa, Adunarea Generală a decis să dezafilieze şi echipele Poiana Câmpina, Arsenal Baia Mare, Progresul Cernica şi FC Avrig.


Apreciază
Distribuie

Alte subiecte

Publicitate

Mobila SH
Reno Depo
La doi pasi
Florian Shaorma
Stand-up Diplomacy Tour
Victoria Federal IFN
Amanet King Onix
Rahe Invest
Monumente funerare
UID Fagaras

Bună Ziua Făgăraș
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.