Clarfon - testare februarie 2026
Clarfon - oferta februarie 2026
Star FM - TOP Header
Acasă Social Producători autohtoni în piaţă

Producători autohtoni în piaţă

În piaţa agroalimentară au sosit deja producătorii autohtoni, lucru care a dus la scăderea preţurilor.

De ceva timp au apărut şi verdeţurile de primăvară, cum ar fi ridichile, ceapa şi usturoiul verde, urzicile, salata şi spanacul.

Pentru că se apropie cea mai importantă sărbătoare creştină şi pentru că oamenii vor avea concedii prelungite, consumul va creşte considerabil.

Competente digitale
Rahe Invest
UID Fagaras
Amanet King Onix
Reno Depo
La doi pasi
Victoria Federal IFN
Florian Shaorma
Monumente funerare
Mobila SH

Din acest motiv, reprezentanţii Pieţei Agroalimentare fac controale periodice pentru a se asigura că produsele comercializate sunt vândute în cea mai bună stare. Bogdan Ungureanu, şeful Pieţei Agroalimentare din Făgăraş, spune că în această perioadă s-au intensificat controalele la tarabele din piaţă.

Cei care vor fi indentificaţi cu nereguli precum starea alterată a produselor vor fi avertizaţi, iar dacă neregulile continuă, aceştia pot fi chiar amendaţi.

(Alexandru Socaciu)


Apreciază
Distribuie

Alte subiecte

Publicitate

Competente digitale
Amanet King Onix
Reno Depo
Rahe Invest
UID Fagaras
Florian Shaorma
La doi pasi
Mobila SH
Monumente funerare
Victoria Federal IFN

Bună Ziua Făgăraș
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.