Clarfon - reducere mai 2026
Clarfon - oferta mai 2025
Star FM - TOP Header
Acasă Monden Mă mut la… tata?

Mă mut la… tata?

Miercuri seara e seara comediei, când se râde cu lacrimi şi printre lacrimi. De la ora 19, pe scena Casei de Cultură Făgăraş se va juca „Mă mut la… tata?” cu actorii Adriana Trandafir, Adrian Păduraru, Andreas Petrescu, Anca Dinicu/ Ioana Ancea şi Gabriel Fătu.

Piesa de teatru prezintă o povestea simplă: o mamă, care deși are aproape 60 de ani, se simte încă tânără şi ar vrea să aibă un iubit, fiind singură de multă vreme. Ea vrea să simtă că trăieşte.

Cei doi băieţi ai ei, deși trecuți de 35 de ani, nu pot înţelege că mama lor are o viață şi trebuie să se bucure de ea. Tocmai de aceea mai apare un personaj. Iubitul ei! Cine este acest iubit, de ce nu îl acceptă băieţii şi câte îi fac pentru a scăpa de el… rămâne de văzut!

Mobila SH
Taboo
Sumi Agro - Mospilan
Florian Shaorma
Monumente funerare
La doi pasi
Amanet King Onix
Ford Brasov
Victoria Federal IFN
Reno Depo

„Mă mut la… tata”, miercuri, 25 noiembrie 2015, de la ora 19, la Casa de Cultură Făgăraş.

Biletele se pot achiziționa de la Casa de Cultură Făgăraș, etaj 1, secretariat, între orele 09– 17. Prețul unui bilet este 35 lei.


Apreciază
Distribuie

Alte subiecte

Publicitate

Sumi Agro - Mospilan
Victoria Federal IFN
Taboo
La doi pasi
Monumente funerare
Florian Shaorma
Mobila SH
Ford Brasov
Amanet King Onix
Reno Depo

Bună Ziua Făgăraș
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.