CSM Făgăraș, a treia înfrângere consecutivă

CSM Făgăraș a pierdut sâmbătă, 24 februarie, pe teren propriu, cu scorul de 20-23, partida disputată contra celor de la Dunărea Călărași, meci contând pentru etapa a 20-a a Ligii Zimbrilor.

Deși la pauză tabela indica 10-10, dând speranțe făgărășenilor, în ultimele 10 minute, oaspeții s-au desprins însă, obținând trei puncte importante.

Pentru CSM Făgăraș, cei mai buni marcatori au fost Huta, cu 5 reușite, Mateoniu și Vaidasigan, care au înscris câte trei goluri fiecare. În urma acestei înfrângeri, a treia suferită consecutiv, CSM Făgăraș ocupă locul 13 în clasamentul din Liga Națională de handbal masculin, cu 13 puncte.

Amanet King Onix
Royall Security
Benzinaria Recea - Pasti 2024
Agromar
Sezar Forest - soferi profesionisti

Astfel, formația antrenată de Liviu Andrieş este împinsă tot mai mult în zona sensibilă a clasamentului, cu risc de retrogradare. În următoarea etapă, făgărășenii vor juca în deplasare, pe 1 martie, la HC Vaslui, echipă aflată pe a 12-a poziție a clasamentului.