Star FM - TOP Header
Clarfon
Acasă Social Potop la Codlea: DN1, 2 case, o biserică, străzi și parcări inundate

Potop la Codlea: DN1, 2 case, o biserică, străzi și parcări inundate

Ploaia abundentă de seara trecută a creat probleme serioase la Codlea.

Traficul a fost dat peste cap după ce tot tronsonul DN1 (E68) de pe raza localității a fost inundat complet. Șoferii au mărturisit pe rețelele de socializare că nu au mai văzut așa ceva până acum și că au reușit cu greu să plece din calea viiturii. Aceeași situație a fost pe alte patru străzi.

Body Spa
Amanet King Onix
Florian Shaorma
Reno Depo
Victoria Federal IFN
Monumente funerare
Mobila SH
Demgy - reglor, muncitor necalificat

Apa a intrat și în două case, trei curți și un beci, conform bilanțului întocmit de Inspectoratul pentru Situații de Urgență Brașov. Au mai fost inundate subsolul unei biserici și parcarea unui hipermarket.

Localnicii s-au revoltat pe rețelele de socializare după ce canalizarea nu a făcut față, iar membrii USR acuză că primarul că ar fi cheltuit degeaba 33.000 de lei pentru lucrările de întreținere a canalizărilor.


Distribuie

Alte subiecte

Publicitate

Florian Shaorma
Body Spa
Monumente funerare
Amanet King Onix
Mobila SH
Demgy - reglor, muncitor necalificat
Victoria Federal IFN
Reno Depo

Bună Ziua Făgăraș
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.