Clarfon - noiembrie
Clarfon
Star FM - TOP Header
Acasă Social VIDEO | Google Street View a ajuns pe Transfăgărășan

VIDEO | Google Street View a ajuns pe Transfăgărășan

Una dintre mașinile Google a fost surprinsă pe Transfăgărășean, săptămâna trecută. Google Street View s-a întors în România pentru a actualiza imaginile.

Autoturismele cu echipament inteligent se află în mai multe județe din țară, până la sfârșitul acestei luni și au fost văzute și prin municipiul nostru.

Nu este pentru prima dată când ajung aici. Printre sutele de obiective turistice care pot fi vizitate direct de pe computer sau telefonul mobil se află și Cetatea Făgăraș. La fel ca Transfăgărășeanul, aceasta poate fi văzută pe Internet în imagini la 360 de grade.

În perioada următoare vor fi publicate pe Google Maps imagini Street View din diferite obiective turistice din Transilvania.

Monumente funerare
UID Fagaras
Victoria Federal IFN
Reno Depo
La doi pasi
Amanet King Onix
Florian Shaorma

Serviciul Google Street View a fost introdus în România în 2010. De atunci, 39 de orașe importante din țară au fost transpuse în mediul virtual aproape în totalitate.

În Street View mai găsim numeroase șosele, orașe, monumente istorice sau repere culturale din întreaga lume.


Apreciază
Distribuie

Alte subiecte

Publicitate

Reno Depo
Victoria Federal IFN
Monumente funerare
UID Fagaras
La doi pasi
Florian Shaorma
Amanet King Onix

Bună Ziua Făgăraș
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.