Baschet: Au pierdut cu capul sus

Deşi au evoluat în doar cinci sportivi şi fără rezerve, baschetbaliştii făgărăşeni au pierdut pe teren propriu, dar nu au cedat uşor.

În etapa a patra a campionatului judeţean de baschet formaţia locală A.C.S. Sportic Pro Baschet Făgăraş a întâlnit pe teren propriu pe cei de la A.S.Kron Braşov, în faţa cărora a pierdut cu scorul general 55-44 (2-15, 19-5, 9-17, 14-18).

Antrenorul făgăraşenilor, prof. Ioan Crâznic, a fost nevoit, din motive medicale, să utilizeze pe toată durata partidei doar cinci din jucătorii de bază. La pauză, baschetbaliştii de la Sportic Pro Baschet erau în avantaj cu un punct, însă în repriza secundă au cedat fizic şi oaspeţii s-au distanţat reuşind să câştige la 11 coşuri diferenţă.

curatare tapiterie
Amanet King Onix
Agromar
Moveos
Victoria Federal IFN
Monumente funerare

Coşurile făgărăşenilor au fost realizate de Sorin Trâmbiţaş (15p), Silviu Oancea (13p), Edmund Dull (8p), Florin Rogozea (5p) şi Marcel Mureşan (3p). În etapa următoare, Sportic pro Baschet Făgăraş va juca la Braşov cu formaţia Tom Touch.

(Alexandru Socaciu)

Un comenariu la “1”

1. Cu ocazia asta vreau sa fac un anunt .. daca sunt persoane interesate de baschet care vor sa joace .. lasati un mesaj aici.