Berivenii – performerii etapei

Campionatul Ligii a IV-a s-a reluat sâmbătă, cu jocurile etapei a II-a a returului. Performera acestei runde a fost Carpaţi Berivoi, care a reuşit să învingă, pe teren propriu, echipa secundă a celor de la F.C. Braşov, cu 2-0. Pentru beriveni, golurile au fost marcate de Iminovici, în  min.67 şi Gartea, min.90+2. Cealaltă reprezentantă a Ţării Făgăraşului, Olimpic Voila, s-a deplasat la Ghimbav, dar evoluţia echipei nu a convins, iar gazdele s-au impus cu 3-0. În această iarnă s-a produs o nouă retragere din competiţie. După Viromet si cei de la C.F.R. Braşov au spus pas campionatului, echipa rămânând fără susţinere financiară.

Rezultatele etapei
 Înfrăţirea Agromec Hărman – C.F.R. Braşov  3 – 0
 Bucegi Predeal –  Aripile Braşov  0 – 3
 F.C. Ghimbav 2000 –  Olimpic Voila  3 – 0
 Carpaţi Berivoi – F.C. Braşov II  2 – 0
 F.C. Râşnov –  Energia Feldioara  5 – 1
 Inter Cristian –  Cetatea Rupea  8 – 1
 A.S. Viitorul Ghimbav, A.S.F. Zărneşti au stat

CFR Braşov s-a retras din campionat în această iarnă şi va pierde toate jocurile din acest retur cu 3-0. De asemenea, Bucegi Predeal a fost exclusă din campionat pentru 2 neprezentări şi va pierde jocurile din retur cu 3-0.
Viromet Victoria s-a retras din turul campionatului.

Etapa viitoare, sâmbătă, 23.03.2013 ora 11:00

C.F.R. Braşov –  Cetatea Rupea  0 – 3
Aripile Braşov –  Înfrăţirea Hărman
Viitorul Ghimbav –  Bucegi Predeal 3 – 0
Inter Cristian –  F.C. Râşnov
F.C. Braşov II – C.S. F.C. Ghimbav 2000
Energia  Feldioara –  Carpaţi Berivoi
A.S.F. Zărneşti, Olimpic Voila stau.                                                                                   

 

Clasament

                 
1 F.C. Râşnov 15 11 2 2 62-17 35p +11
2 Înfrăţirea Hărman 15 10 2 3 34-15 32p +8
3 A.S.F. Zărneşti 14 10 1 3 40-18 31p +10
4 Inter Cristian 15 9 3 3 50-25 30p +9
5 C.F.R. Braşov 15 9 2 4 47-18 29p +8
6 Viitorul Ghimbav 13 8 1 4 35-17 25p +7
7 F.C. Braşov II 15 8 1 6 31-21 25p +4
8 Carpaţi Berivoi 15 7 1 7 33-39 22p -2
9 Cetatea Rupea 15 7 1 7 31-41 22p -5
10 Energia Feldioara 15 4 1 10 24-44 13p -8
11 F.C. Ghimbav 2000 15 4 1 10 24-44 13p -11
12 Aripile Braşov 14 3 2 9 18-49 11p -7
13 Olimpic Voila 15 1 3 11 7-50 6p -15
14 Bucegi Predeal 15 1 1 13 11-49 4p -20

 

 

1          F.C. Râşnov    15        11        2          2          62-17   35p      +11

2          Înfrăţirea Hărman       15        10        2          3          34-15   32p      +8

3          A.S.F. Zărneşti            14        10        1          3          40-18   31p      +10

Monumente funerare
Eve
Saga Victoria - bucatar

4          Inter Cristian   15        9          3          3          50-25   30p      +9

5          C.F.R. Braşov 15        9          2          4          47-18   29p      +8

6          Viitorul Ghimbav        13        8          1          4          35-17   25p      +7

7          F.C. Braşov II 15        8          1          6          31-21   25p      +4

8          Carpaţi Berivoi            15        7          1          7          33-39   22p      -2

9          Cetatea Rupea 15        7          1          7          31-41   22p      -5

10        Energia Feldioara        15        4          1          10        24-44   13p      -8

11        F.C. Ghimbav 2000    15        4          1          10        24-44   13p      -11

12        Aripile Braşov 14        3          2          9          18-49   11p      -7

13        Olimpic Voila  15        1          3          11        7-50     6p        -15

14        Bucegi Predeal            15        1          1          13        11-49   4p        -20


Apreciază
Distribuie