Berivenii, specialiști în reveniri

Carpați Berivoi  a realizat al treilea rezultat de 2 – 2 în acest retur de campionat şi, de fiecare dată, a reușit performanţă de a reveni de la 0-2 pentru adversarii întâlniţi. După partidele cu Inter Cristian şi Energia Feldioara, în etapa de sâmbătă,berivenii s-au întors de la Rupea cu un punct obținut graţie unui joc foarte bun. În repriza secundă, ei au egalat prin golurile lui Buciumeanu din min. 50 şi 54. După trei săptămâni de pauză,Olimpic Voila a avut o misiune dificilă la Hărman, în faţa unei echipe care mai spera la promovare şi au cedat cu 0 – 5.Lidera clasamentului, F.C. Raşnov a avut mari emoţii în obținerea celor trei puncte, în deplasarea de la Ghimbav. Le-a obținut totuşi în minutul 83, în urma unui autogol (în acel moment, scorul era 1 – 1).

În etapa viitoare, Carpați Berivoi va evolua acasă cu F.C. Ghimbav 2000. Voilenii vor sta din nou, în schimb, vor câștiga la masa verde jocul cu C.F.R. Brașov.

Înfrăţirea Hărman  – Olimpic Voila 5-0,
FC Ghimbav 2000 – FC Râşnov  1-2
Aripile Braşov – Viitorul Ghimbav 0-6
Cetatea Rupea – Carpaţi Berivoi 2-2
Bucegi Predeal – F.C. Braşov II  0 – 3