Star FM - TOP Header
Clarfon - oferta mai 2025
Clarfon - reducere mai 2026
Acasă Social Campionatul Reciclării: Școlile pot câștiga zeci de mii de lei pentru investiții
,

Campionatul Reciclării: Școlile pot câștiga zeci de mii de lei pentru investiții

foto: arhivă

Şcolile din România sunt invitate să se înscrie în Campionatul Reciclării, prima campanie naţională de educaţie pentru mediu, concepută pentru a promova Sistemul de Garanţie-Returnare.

Proiectul se adresează unităţilor de învăţământ primar, gimnazial şi liceal publice din mediul urban, au anunțat organizatorii – Asociaţia Act for Tomorrow şi un lanț de hypermarketuri din România, în parteneriat cu Ministerul Mediului, Apelor şi Pădurilor, potrivit radiobrasovfm.ro.

Reno Depo
Florian Shaorma
Monumente funerare
Victoria Federal IFN
Mobila SH
Amanet King Onix
Sumi Agro - Mospilan
La doi pasi
Taboo

În baza punctelor primite pentru implicarea în activităţile proiectului, se va acorda pentru Premiul I suma de 100.000 lei, apoi 50.000 lei pentru Premiul II, 25.000 lei pentru Premiul III, respectiv şapte premii regionale de câte 12.500 lei.

Premiile vor consta în investiţii în infrastructura educaţională a școlilor, în funcţie de nevoile acestora şi contravaloarea sumei câştigate.


Apreciază
Distribuie

Alte subiecte

Publicitate

Sumi Agro - Mospilan
Taboo
Victoria Federal IFN
Monumente funerare
La doi pasi
Florian Shaorma
Amanet King Onix
Reno Depo
Mobila SH

Bună Ziua Făgăraș
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.