Clarfon
Star FM - TOP Header
Acasă Economic Capac de fontă de peste 100 kg dus la fier vechi

Capac de fontă de peste 100 kg dus la fier vechi

Centrul de fier vechi din Făgăraş a devenit extrem de asaltat de cei care vor să valorifice bunuri furate, cu scopul de a câştiga un ban nemuncit. Printre ultimii ,,clienţi” ai centrului se numără doi bărbaţi care au fost prinşi în timp ce transportau un capac de fontă în grutate de 104 kilograme.

Este vorba despre L. Dorin de 38 de ani din Viştea şi D. Gheorghe Lucian de 18 ani din Făgăraş. Hoţii sperau să câştige de pe urma capacului în jur de 80 lei. Ei îl furaseră cu puţin timp în urmă de pe o stradă din cartierul Ion Creangă.

Capacul din fontă n-a mai ajuns la centrul de fier vechi, ci înapoi în cartierul de unde a fost sustras. Rămaşi şi fără capac, cei doi bărbaţi şi-au ,,îmbogăţit” cazierul cu infracţiunea de furt calificat.

Victoria Federal IFN
UID Fagaras
Reno Depo
Monumente funerare
Florian Shaorma
Amanet King Onix
La doi pasi

 

 


Apreciază
Distribuie

Alte subiecte

Publicitate

UID Fagaras
La doi pasi
Amanet King Onix
Reno Depo
Monumente funerare
Victoria Federal IFN
Florian Shaorma

Bună Ziua Făgăraș
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.