Cine a luat locul I la karate în Slovenia

Karatiștii făgărășeni care au reprezentat România la Cupa SKIF din Slovenia au câștigat cele mai multe medalii dintre toate echipele participante. La finalul întrecerilor cele 11 medalii de aur, 9 de argint şi 8 de bronz aveau să aducă echipa României pe locul I.

Sportivii care au obţinut locul I au fost: Smaranda Mănduc, kata individual 8-9 ani feminin; Andra Funariu, kumite individual 10-11 ani feminin; Alexandra Codreanu kumite individual 12-13 ani feminin; Maria Cristian, kumite individual 12-13 ani feminin +45kg; Iulia Fogoroş, kumite individual 14-15 ani feminin +55kg, Betina Tureac, kumite individual 14-15 ani feminin -55kg.

La masculin, câştigătorii locului I au fost: Radu Eugen Giurgiu, kata individual 8 ani masculin, Alex Marian, kata individual 8-9 ani masculin; Bogdan Tocoaie, kata individual 12-13 ani masculin, Aristide Ignatescu, kumite individual +35ani, Ioan Rîmbeţ, kata individual +35ani.