Concursul de înot, reprogramat pe joi

O nouă amânare pentru cel mai important concurs de înot de la Făgăraş! Programată iniţial pentru miercuri, 19 august, competiţia ,,Cupa Făgăraşului la înot” a fost amânată de două ori din cauza temperaturilor nepotrivite.

În prima zi în care profesorul Aurelian Curticăpean a intenţionat să o desfăşoare a fost frig şi ploaie. A amânat-o pentru marţi, 25 august. Nici ieri însă nu a fost vreme tocmai potrivită, iar apa din bazin caldă, aşa încât profesorul a reprogramat-o din nou.

,,Cupa Făgăraşui la înot” va fi organizată joi, 27 august, la ştrandul ,,Laguna albastră”.

Anul acesta este ediţia cu numărul V. În intervalul 13.00 – 13.30 sunt aşteptaţi să sosească participanţii, iar la 14.00 se dă startul la înot.

Brutaria Dragus
curatare tapiterie
Sezar Forest - soferi profesionisti
Demgy
Florian Shaorma - Pasti

Pot participa la concurs copiii născuţi în perioada 1999-2009. Vor fi mai multe probe de concurs, de 25, 50 şi 100 metri lungime, fie bras, fie liber. Un concurent se poate înscrie la mxim trei probe.

Cupa Făgăraşului la înot este organizată de profesorul de sport Aurelian Curticăpean, care de-a lungul anilor a găsit un motto potrivit pentru a-i motiva pe copii: ,,Dacă ai câştigat – continuă, dacă ai pierdut – continuă, important este să participi!”