CSM Făgăraș, a treia înfrângere consecutivă

CSM Făgăraș a pierdut sâmbătă, 24 februarie, pe teren propriu, cu scorul de 20-23, partida disputată contra celor de la Dunărea Călărași, meci contând pentru etapa a 20-a a Ligii Zimbrilor.

Deși la pauză tabela indica 10-10, dând speranțe făgărășenilor, în ultimele 10 minute, oaspeții s-au desprins însă, obținând trei puncte importante.

Pentru CSM Făgăraș, cei mai buni marcatori au fost Huta, cu 5 reușite, Mateoniu și Vaidasigan, care au înscris câte trei goluri fiecare. În urma acestei înfrângeri, a treia suferită consecutiv, CSM Făgăraș ocupă locul 13 în clasamentul din Liga Națională de handbal masculin, cu 13 puncte.

Mogaldea Therapy

Astfel, formația antrenată de Liviu Andrieş este împinsă tot mai mult în zona sensibilă a clasamentului, cu risc de retrogradare. În următoarea etapă, făgărășenii vor juca în deplasare, pe 1 martie, la HC Vaslui, echipă aflată pe a 12-a poziție a clasamentului.